Olejové barvy Koh-i-noor Praha 1617 sada 10 barev 40ml krajina

Koh-i-noor
SKLADEM
OBVYKLÁ CENA 2.189,00 Kč
UŠETŘÍTE 490,00 Kč
CENA 1.699,00 Kč
Cena bez DPH 1.404,13 Kč
kus
Souprava vysoce kvalitních olejových barev PRAHA 10x40ml, "země"

Souprava složená z odstínů ideálních pro malbu krajinek.

Umělecké olejové barvy v široké škále barevných odstínů ve vysoké profesionální kvalitě, kde je garantovaný nejen odstín, ale i světlostálost a další důležité parametry pro kvalitní malbu.


Popis:
Olejová barva je druh pomalu schnoucí barvy, který se skládá z částic pigmentu suspendovaných v zasychajícím oleji, nejčastěji lněném.
Viskozitu barvy lze měnit přidáním rozpouštědla, například terpentýnu nebo lakového benzinu. Pro zvýšení lesku zaschlého filmu barvy lze přidat lak.

Použití :
Olejové barvy mají dobrou přilnavost na různé podložky, např. sklo, kov, dřevo, plátno, papírové materiály atd.
Výhodou olejové malby je jasnost (má emailový charakter), krycí schopnost, velká roztahovost, vysoký index lomu, který dává barvám hloubku.
Další výhodou je vysoká stálost barev (při nevhodném použití některých olejů však může žloutnout).

Také samotná malba nemusí probíhat příliš rychle, dovoluje korekce a umožňuje uplatnění mnohých rafinovaných technických postupů, např. použití tzv. lazury. Výhodou a současně nevýhodou je pomalé schnutí barev při práci například u vrstvené techniky

Na jedné straně může zdržovat a protahovat čas nutný k dokončení díla, na druhou stranu pokud umělec na malbě pracuje každý den, nemusí se strachovat, že by mu malba přes noc uschne, nebo může malovat technikou alla prima.
Má též k dispozici přípravky pro urychlení nebo zpomalení schnutí. Při nevhodně zvoleném oleji či chybném namíchání barvy dochází při postupném vysychání oleje k tzv. krakelování, neboli drobnému popraskání barevné vrstvy.